• کد خبر: 635
  • گروه خبری : گزارش
  • تاریخ انتشار : 22 شهریور 1402

جولان سگ‌های ولگرد در خرامه؛وحشتی که دل شهروندان را چنگ می‌زند

به گزارش خرامه آنلاین، مدتی است که پیام‌های بسیاری از سوی شهروندان خرامه ای مبنی بر رهایی و وجود سگ‌های ولگرد در گوشه گوشه این شهر و محله‌های مختلف به ما ارسال شده است.

مشکلی که اگر رسیدگی نشود روز به روز مشکلات بیشتری را به وجود خواهد آورد و در حال حاضر هم جولان سگ‌ها در محله‌های مختلف علاوه بر خطر انداختن سلامت افراد باعث به وجود آمدن وحشت کودکان و شهروندان شده است.

مشکل سگ‌های ولگرد در خرامه مشکل امروز و دیروز نیست و سال‌ها است که مردم و متولیان این حوزه با آن دست و پنجه نرم می‌کنند.

پرسه زدن این سگ‌ها در طول روز و شب آسایش برخی شهروندان را گرفته است، خصوصا صدای آن‌ها در شب و پراکنده کردن زباله‌ها آن هم دم در خانه که این خود باعث مشکل و بیماری است.

متاسفانه مسئولین ما از ترس حامیان حیوانات، حاضر به پیگیری جدی مشکل نیستند و با اینکه این سگ‌های «هار» آزادانه همه جا رفت و آمد می‌کنند و مشکلات جانی برای همشهریان بوجود می‌آورند اما مسئولین ترجیح می‌دهند ساکت مانده و کاری انجام ندهند.

با اینکه در قانون نیز تصریح شده جمع‌آوری حیوانات مخل امنیت روانی و جانی وظیفه شهرداری‌ است؛ لذا از شوراهای شهر به عنوان متولی شهرداری‌ها تقاضا می‌شود نسبت به جمع‌آوری سگ‌های ولگرد اقدامات فوری و اساسی انجام دهند.

به هرحال وظیفه رسانه انتقال‌ خواسته های شهروندان به مسؤلین است در این شرایط سزاوار نیست که به آنان بی‌توجهی شود، بهتر است حداقل این مطالبه شهروندان که کمترین خواسته‌های یک شهروند است، رفع شود.

نظرات کاربران

پاسخی بگذارید